Aromalar

2010-09-19 00:14:00

kullandığım aromalar

Kurabiyelerimde kullandığım aromalar bunlar . Resimde görülen limonlu aroma.

Romlu olanı da var okuyup alırsanız daha iyi olur. Diğer çeşitleri ise acıbadem , badem ve vanilya..

Yurtdışında pasta yapanlardan bazıları mesela Ayşe Yaman  kullandığı malzemelere okadar dikkat  ediyor ki takdir etmemek ayıp olur. Kullandığı jöleden tutun da her türlü malzeme dikkatli seçildiği belli, ama nedense ülkemizde  pastanelerde  ne kullanıldığını bilmeden alıp  yiyoruz. Sorunca da  ters ters bakılıyor..

Doktor  bir arkadaşım mezun olana kadar  ders çalışırken çayın yanında pastane tuzlularını yemeyi çok severdi . Denetleme  görevine çıktığında pastane ve fırınların içeriğini gördükten  sonra tam 10 kilo verdi. 

Miamide  kaldığımız ilk üç ay  ne et yiyebildik ne ekmek ..Helal eti bulana kadar..Halbuki  esas korkmam gereken kendi ülkem, içeriğini bilmeden aldıklarımız  çocuklarımıza yedirdiklerimiz..Bu konu  çok uzun ,ama önemli olan içeriğine dikkat etmek..Bu arada renkli sakız alırken lütfen  içeriğini  bir okuyun Eğer  KARMİN  yazısı varsa lütfen  almayın..(bilmişliğim  Genetikçi eşimden)Sadece bir böcek olan KARMİN  kanatlarındaki kırmızılık veren maddeden dolayı özellikle kırmızı renkli sakız-şekerlemelerde ve sosislerde kullanılıyor....E-120 VE E-132  ezberlemek zor değil.. Benden söylemesi..

0
0
0
Yorum Yaz